Ma klasika, kako pojačalo od kablovske šalje jak signal tako se zna desiti da kada držiš minusni kontakt od antenskog priključka na tv-u i dohvatiš kabal od kablovske da te tresne struja. Zagledaj se kad kopčaš kabal u tv da obavezno skoči mala varnica. Ništa novo vjeruj mi. Tako je svugdje gdje je na jednom pojačalu više korisnika.
Moglo je svasta da te protrese pocevsi od nekog proboja na "kaskadi " trafou pa do toga da se pojavila neka "lutajuca " struja dali kroz nulu ili kroz kabel od kablovske . Nazalost cesto se desava da posle tako velikih katastrofa kao sto je zemljotres dodje i do probijanja na elektromrezi.
U moru preoblema koji su zadesili celo podrucje tek ce otkrivati kvarovi, prekid i proboji na svim mrezama pocevsi od elektro preko vodovodne sve do kablovske .
https://www.facebook.com/tenzor1/ [3]
https://tenzorisanje.wordpress.com/ [4]
https://www.youtube.com/channel/UCHEOtDmyQYSMVXVjjyVsWkw [5]