Grejači verovatno nisu pod naponom 380V već 220/230, pa nema smisla meriti napon između faza, već nule i svake od dovedenih faza.
Po šemi koja je data, do peći su dovedene samo faze F1(TA3) i F3 (TA 1 i TA2). Faza F2 nije uopšte dovedena do TA peći (ni na utičnici). Ako se ovo uzme u obzir, ako meriš na utičnici napon između faza , on ne postoji između priključaka TA1 i TA2, pošto je to ista faza ne može ni biti međufaznog (linijskog napona). Ako meriš fazni napon, nula - TA1, TA2, TA3, trebalo bi da imaš sva tri i to 220/230V, pod uslovom da nešto nije u prekidu.
Oznake TA1,TA2, TA3 možeš da preseliš i na utičnicu. Na utičnici ne mogu da budu oznake F1,F2,F3, eventualno bi mogle da budu F1,F3,F3 i fali ti nula i uzemljenje, oni su takođe dovedeni do utičnice i peći.
Kako je spojeno, problem je samo u nejedankom opterećenju, na fazi F3 su dva grejača, na fazi F1 jedan grejač, a fazu F2 peć ne koristi.
Zbog ovakvog spoja, problem može da bude dalje prema glavnim osiguračima-limitatorima kod strujomera, na fazi F3 već imaš veliko opterećenje, pa ako na tu fazu još nakačiš deo grejača od šporeta i npr. bojler (ako imaš još neku razvodnu tablu), kad se sabere opterećenje, može da se dešava da iskače povremeno osigurač faze F3 kod strujomera.
Ne znamo ni kolika je snaga svakog od grejača.
Ovde bi trebalo uraditi preraspodelu opterećenja na svim osiguračima. TA peć kad optereti podjednako sve faze, lakše je rasporediti ostale velike potrošače (el.šporet, bojler).
Opterećenje nule na trofaznoj utičnici TA peći za koje si pitao, možda se javi neko ko je skoro imao predavanja o trofaznim sistemima, davno je bilo, da sad ne tražim po literaturi.
Problem je mogao da bude ako je peć ostala bez nule , zbog lošeg kontakta,
Ja se nadam da će posle ovog tutorijala biti sve jasno.
Videćete i grešku.Kolilo sam ja primetio znate vi gde je greška.
https://www.youtube.com/watch?v=HAdikpo5pjQ&t=1051s [4]