Pozdrav,
Renoviram stan, i planiram da ugradim pametne WiFi prekidače u prekidače, dakle, prekidači moraju da budu taster prekidači.
Pored toga planiram da ugradim plafonske zvučnike u obe zone koje podržava moj AV Receiver x2400H Denon.
Slika je u prilogu. Dakle zona 1 je dnevna soba sa plafoncima u kombinaciji sa prednjim zvučnicima kod TV-a.
Zona 2 bi bila u kupatilu
A u spavaćoj sobi bi bili plafonci preko pojačala vezani za TV, dodatno, kao što sam izvukuao modul ceo, voleo bih da imam konekciju HDMI, RCA za audio, kao i bluetooth preko telefona da puštam muziku na te plafonce u spavaćoj sobi.
Takođe, ugrađuje sistem "pametne kuće" uz pomoć brokera na Raspberry PI zajedno sa Home-Assistant aplikacijom (https://www.home-assistant.io/hassio/<\a>)
Tako da bih voleo da preko HA, kontrolišem i jačinu zvuka na plafoncima (kupatilo, spavaća soba).
1. pojačalo za sobu koje sam jedino našao sa jednim izlazom i više ulaza i ima integrisan wifi je https://www.amazon.com/Pyle-Professional-Connectivity-Microphone-PTAUWIFI46/dp/B071HN7GKW/ref=sr_1_3?keywords=amplifier+speakers+wifi&qid=1552905462&s=gateway&sr=8-3<\a>
2. potencimetar mora da bude bez gornje i donje granice, već da se vrti "beskonačno u krug", zato što kada stišam na mobilnom zvuk preko app, potenciometar mora da se "resetuje"
ako neko ima ideju, i ako želi pasivno ili aktivno da učestvuje u ovom projektu u projektu (namerno sam napisao projekat u projektu ), neka se javi
Home automation je skupa zanimacija.
Ako sutirate novac po podu, onda mozete angazovati neku firmu koja se bavi time. Samo ne znam kakva je situacija kod nas sto se tice strucnosti u toj oblasti, kakvu opremu mogu da nabave i po kojoj ceni, kako mogu da je integrisu, i zastite ceo sistem od opasnosti spolja. Jedino je sigurno da ce Vas odrati ko' jarca, a da li cete dobiti dobro resenje ili ne, to je znak pitanja.
Tu nije kraj troskova. Obicno (na zapadu) postoji neko mesecno odrzavanje, koje donekle pokriva integraciju novih uredjaja u sistemu.
Pri tome ne znate da li Vas ta firma spijunira, i broji koliko puta nocu idete u WC, ili koliko puta nocu otvorite frizider, ne bi li zaradila dodatne prihode prodajuci podatke o Vasoj licnosti drugim firmama, koje mogu da Vam ponude svoje usluge.
Danas TV-i dolaze sa aktivnim kamerama i mikrofonima, i ne znate kome se sve strimuje audio/video Vase dnevne sobe.
Druga varijanta je DYI, iliti Uradi Sam. Zavisno od Vase strucnosti, mozete kupovati gotove uredjaje i integrisati ih u Vase resenje, i/ili ih dizajnirati i izradjivati sami.
Ja sam se opredeliu za drugu varijantu. Za mene je prevelik zalogaj da od plate, bez kredita, renoviram ceo stan, i da jos platim nekom za HA resenje, i dobijem macku u dzaku.
Bice to 'incremental build'. Dobar deo komponenti sistema cu sam izraditi. Ipak sam se opredelio da za elemente koji su u direktnom kontaktu sa mreznim naponom (osim
kontrolera roletni) upotrebim kvalitetne gotove proizvode.
Ako renovirate stan, imate idealnu priliku da postavite kablove. Zicna komunikacija je mnogo pouzdanija i otpornija na napade spolja i smetnje, od bezicne.
Sto se tice HDMI (1.4) i Raspberry Pi, zapitajte se, da li ce ove tehnologije postojati za 5 godina, i kako cete odrzavati Vas sistem, kada Vam neki deo otkaze.
Tko leti, vrijedi, tko vrijedi, leti, tko ne leti, ne vrijedi.