Поздрав колегама форумашима! Овако стоје ствари, један зид који је деценијама влажен неконтролисаним изливањем атмосферске воде из олука који није имао вертикалу која би одводила ту воду даље од куће постоји овлажен део у дужини од око 4 метра, где је влага од пода па до висине од неких 70 цм. Сада је урађена вертикала која одводи воду даље од куће и зид се не влажи више, али се није још увек потпуно осушио. Скинућу малтер до цигле са целог тог зида јер се цела соба реновира, и ускоро би требало да се цели зид поново омалтерише, али ме интересује, с обзиром да се ради о кући са зиданим темељом и без хидроизолације, чиме би требало третирати тај зид како би се у потпуности исушио пре малтерисања? Чуо сам да постоје неке смесе које се инјектују у зид код оваквих проблема, да ли неко зна које су то смесе (премази или нешто друго)? Унапред се захваљујем на помоћи, која, сигуран сам, неће изостати. Да ли постоји нешто што би деловало превентивно уколико не дај Боже поново дође до влажења, нешто чиме би се тај зид импрегнирао?
На који начин брзо исушити влажан зид?
У потпуности се слажем Тензоре, тако ћу и урадити. Суштина мог питања је како да по правилном постављању хидроизолације не заробим преосталу влагу у зиду па да ми после избију флеке на зиду, јер та заробљена влага мора негде да изађе. Како то да избегнем?
Пресецањем зидова који је једини поуздан метод у санацији капиларне влаге , престаће сам узрок појаве влаге . После тога само лупање малтера до само зида тј цигле блока и то целом дужином и висином докле је досегла влага . Сушење је некад бржи а некад спорији процес . Летњи период је време када се зид најбрже исуши , али ту увек има више фактора . Наравно моја једина препорука је пресецање зидова по ХИО технологији .
Значи, мање више кад се пресече доток влаге у зидове преостаје једино да се зидови осуше природним путем. Изведено је све што је требало да се уради, влага је пресечена, обијен је малтер до цигле, и само се надам да ће све стићи да се исуши пре малтерисања зида које ће бити рађено почетком августа. Тензоре, хвала на саветима, али морам још нешто да те питам, то питање сам поставио на другој теми али се ти ниси укључио. У прилици сам да набавим трослојну кровну фолију Wurth TOP 132, по цени од 0,9 евра за м2, чини ми се да је то супер цена. Неко од форумаша ми је рекао да ти имаш искуства са том фолијом, да ли вреди тих пара? Како се показала?
Више ни у шта нисам ни ја сигуран ... Та кровна фолија је била добра и радио сам са њом 4 крова није било проблема . Међутим и Wurth је подлегао масовној производњи па је питање какав је квалитет . И обавезно добро прегледај фолију кад се угради јер је било проблема да је фолија фабрички засечена по средини . А цена од 0,9 е је мање више редовна цена кровних фолија .
Којом методом си радио санацију капиларне влаге .
То што није било олучне вертикале је само делић проблема ... А то што нема хидроизолације е то је већ проблем ... Ту нема помоћи од премаза и смеса за ињектирање , једино да се уради правилна хидроизолација или немој да радиш ништа јер то губљење времена и новца .
https://www.facebook.com/tenzor1/
https://tenzorisanje.wordpress.com/
https://www.youtube.com/channel/UCHEOtDmyQYSMVXVjjyVsWkw