pozdrav ljudi, zelim da mi neko objasni kako se zastititi od buke od komsinske cesme koja nas psihicki ubija 24/7 bez obzira dali je dan noc, bukvalno uvek kad god oni imaju potrebu mi trpimo, slicno kao kinesku metodu mucenja. sa obzirom da se radi o familiji sa 6 clana racunajte koliko se peru sudovi serpe i sve ostalo posto je to kuhinjska cesma postavljena na zajednickom zidu bas gde nam je krevet to je nepodnosljivo vise, do sada smo resavali bezeci od boravka u sobi ali to nije resenje da bezis u vlastitom stanu. trazio sam na ovom forumu neko resenje ali ima samo o pregradnim zidovima i podnim izolacijama a ovakav problem nisam nasao pa zato resio sam da otvorim novu temu. trazio sam na google-u pa sam nasao neke sajtove o klasifikaciju buke, mehanicka, ovo ono, neka merenja i bukvalno sam se izgubio u svemiru, sto kazu. koga god da pitam neko kaze stiropor neko kaze vuna pa pojma sad nemam sta mi je raditi. dakle pitam vas dali se neko susreo sa ovakvim istim ili slicnim problemom i kako ga je resio, molim vas ako neko ima znanje da ga spodeli ovde da mi pomogne da smirim zivce koji materijal je najbolji kao zvucni izolator, koje debljine i slicne propratne elemente resenja ovog problem(cic)a. znam da je potrebno merenje i kategorizovanje izvora i vrste buke ali meni ne treba tolika preciznost da se sve utisa jer mislim da je to cak i nemoguce ali da bar malo koliko-toliko smanji ovo sistanje da ne ide toliko u mozak
zvucna izolacija, sta i kako
da da razumeo sam, hvala vam na odgovoru, znaci ozidati novi zid sa vazdusnim dzepom izmedju postojeckog i novog ali kao sto ste rekli prostor sobe ce se smanjiti a to bi znacilo pomeranje namestaja ili cak skracivanje posto soba je i onako malena. gledam ove ytong blokove http://www.ytong.rs/rs/docs/Ytong_cenovnik_2012_Srbija.pdf i ukoliko bi stavio najtanji blok za pregradne zidove (str.7 ) sto je 10cm plus 5 cm vazdusni prostor i 2cm malter ide 17 cm manje sto je nekako... mnogo, a ozidati sa ovim univerzalnim blokovima (str.8 ) deluje mi nesigurno mislim da bi spalo pri najmanjim nezeljenim udarcem. mislio sam sa tvrdo presovanom kamenom vunom i gk ploce i to postavljene na drvene letvice a ne na pocinkovane profile jer mislim da drvo slabije prenosi vibraciju i sve to tako mislim da bi nesto malo prigusilo zvuk a za vunu imam iskustvo sa TA peckom kad skinem gornji sloj vune cuje se brum ukljucenih grejaca na normalnoj razdaljini od pecke npr kaj stojim uspravno na korak od nje, a sa postavljenim slojem onako ususkano t.j. zatvorena moram prisloniti uvo na nju da bi se cuo brum, pa analogno smatram da bi pomoglo i u ovom slucaju. ovim postupkom bih izgubio preko sile 7 cm od korisnog prostora. kakvo je vase misljenje oko ovog postupka?
Све зависи од врсте буке. Ако је бука састављена од ниских фреквенција, значи великих амплитуда, то је веома тешко изоловати, што фреквенција буде виша то је лакше урадити изолацију. Кажем треба погледати савете које препоручује Ригипс, имају они решења за те проблеме.
znaci za razlicitu vrstu buke razliciti tretman... pa ja, nisu ludi ovi sto se bave ispitivanjem i merenjem buke i izvora... nasao sam sajt Rigips-a pa videcu ako moze putem mejla ostvariti komunikaciju sta bi mi posavetovali, ako se to moze naci ovde u Makedoniji, jer ne verujem da bi me povoljno izaslo da mi te materijale salju odatle ako je to i uopste izvodljivo, jeftinije bi me izasli lekovi za spavanje
Решење постији, али то ће уједно значити и смањење површине собе која се изолује. Према извору буке треба озидати још један зид, може Итонг, али зид треба поставити на неки од акустичких изолатора, гума или слично и тај зиде мора бити са ваздушном дилатацијом према постојећем зиду од најмањ 5 цм. Нигде не сме бити крута веза између новог и постојећег зида. Може се урадити и са неким од материја из програма Ригипса.
Без алата нема заната, a без знања ни најбољи алат неће помоћи..