Pozdrav,jedan stan u sivoj gradnji je zavrsen,poceli su radovi na drugom u koji zelim da se uselim.Stigla prinova Ovaj prvi stan sam nekako zavrsio uz pomoc majstora i dosta kesa,za moje prihode,ovaj drugi radim sam (nema vise kesa ),osim vode ,moraju da se menjaju sve pvc cevi,popucale usled mraza....Da ne bih sirio dalje,dosao sam do kupatila,treba da se radi ravnajuci sloj na osnovnoj betonskoj ploci,hocu sam da ga uradim,nisam bio prisutan kad su majstori radili prosli put,a i malo sam nezadovoljan jer nisu radili po dogovoru.Imam nekoliko nedoumica-
prvo ,da li je neophodno raditi plivajuci pod u kupatilu,posto idu plocice na njega,a i zanima me zbog hidroizolacije na uglovima izmedju poda i zidova,ako radim plivajuci,da li dolazi do nekog "pomeranja" poda zbog cega bi popucala hidroizolacija na uglovima.Hidroizolaciju cu da radim sa premazom Sika monoseal 101.
Drugo,citao sam ovde dosta o gotovim smesama za kosuljicu,kema,sika,isomat,dramin...U mom slucaju je potrebna kosuljica od nekih 9-11cm,povrsina kupatila i wc-a je oko 7m2.Mislio sam da stavim neki stirodur,stiropor od 5cm ili sta vec,jos se nisam detaljno raspitao,pa ostatak kosuljicu i to sam mislio da koristim te gotove smese,lakse mi to da donesem na treci sprat bez lifta,nego da vukljam pesak i cement,pa da mesam,dodajem dodatke i ostalo.Imam jos nejasnoca oko tih gotovih smesa,da li su pogodne za kosulice te debljine,i da li moze neko da mi da neki info gde mogu da se raspitam za cene,na netu slabo nalazim cene ,zvao sam i nekoliko prodaja i nasao sam samo cenu za kema rapid floor,dzak 25kg ,1230din,potrosnja 20kg m2 1cm debljine,sto znaci da bi mi trebalo oko 700kg te smese ili 28 dzakova ili 35000 dinara.Da li je to previse,meni je cifra jaka,koliko bi me to kostalo sa klasicnom betonskom kosuljicom.Da li postoje jeftinije smese za to sto mi treba,a izmedju ostalog,koristio bih i ove smese zbog brzeg susenja,da ne cekam po mesec dana pre keramike i hidroizolacije....Ako neko zna neka mi salje i poruku.
Takodje,to sam zaboravio,ravnajuci sloj za terasu,terasa je oko 6m2 i ima postavljenu kondor izolaciju,zanima me koja je minimalna normalna debljina kosuljice za terasu,da li je 2 cmm premalo?
I poslednje pitanje,padovi prema slivniku,da li je potrebno da odmah pravim padove sa kosuljicom ili da ostavljam keramicaru da pravi pad,i za terasu i kupatilo,wc...
Nesto sam vec iscitao na forumu,ali nekako mi je potrebno da mi jos jednom potvrde ljudi koji imaju iskustva,hvala unapred i pozdrav.
kupatilo,plivajci pod,da ili ne ?
Hvala , a da li je potrebna plivajuća kosuljica ili ne ?
Ако испод нема звучне изолације не видим разлог зашто би био пливајући под.
Zašto ne bi bila zvučna izolacija? Čini mi se da pokretač teme nije ni rekao da ne bi stavio zvučnu izolaciju.
Po uglovima dolazi traka i hidroizolacija.
Pitanje za zvukoljuba, ako se radi plivajući pod sa svim potrebnim elementima, da li to predstavlja problem i za hidroizloaciju i kasnije pločice. Da ne pucaju spojevi.
Odnosno, da li je uobičajeno da se radi plivajući pod u kupatilu, ako se već radi i u ostatku objekta.
Ok bez plivajuceg poda,kupicu jedinicu i cement,pa cu sam raditi ili cu nekog da angazujem,sad se otvaraju odmah druge teme,koristio bih isomat aquamat kao hidrizolaciju,pa me zanima,nakon koliko vremena susenja kosuljice od 5 cm,bih smeo da nanosim ovaj premaz.To bih stiglo da se radi polovinom maja,pa ko velim nije hladno,a prostorija moze da se dobrio opromaji po potrebi,pitam to,posto idu plocice,a ne parket...
I jos jedno pitanje,da li znate gde ima da se kupi masinski malter ili neki gotovi malter u dzakovima a da je cena blize 10 din/kg,a ne 15 ili 13 din/kg.Moze na poruke da ne reklamiramo firme,hvala i pozdrav.
Pitanje za zvukoljuba, ako se radi plivajući pod sa svim potrebnim elementima, da li to predstavlja problem i za hidroizloaciju i kasnije pločice. Da ne pucaju spojevi.
Odnosno, da li je uobičajeno da se radi plivajući pod u kupatilu, ako se već radi i u ostatku objekta.
Не видим зашто би био проблем да се уради пливајући под и у купатилу, ако се примене сви поступци предвиђени за хидроизацију, а то значи постављање еластичних трака по ивицама споја зидова и пода, као и по ивицама спајања зидова.Такође се морају обрадити и сви продори који постоје .
Најјефтини је урадити кошуљицу фракцијом и цементом, на уобичајени начин. Мало јесте незгодно носити на спрат, али је далеко јефтиније од готових смеша. За купатило ће керамичар направити падове, јер то зависи од положаја сливника и величине плочице, тако да кошуљица треба да буде у хоризонтали, а за терасу се може направити благи пад, 1 до 1.5% је сасвим довољно.
Без алата нема заната, a без знања ни најбољи алат неће помоћи..