Interesuje me preporuka, koju cev koristiti za uvođenje vode u kuću. Mislio sam da klasičnim ppr cevim od 32mm uvedem vodu ali vidim u drugim temama da se to uglavnom radi okiten cevima (crevima). Interesuje me kako treba izvesti po pravilima struke, da li može ppr (po meni sigurnije) ili okiten (koji...)? Konkretno kod mene bi cev-crevo krenulo iz šahte i ušlo u kotlarnicu koja je ukopana oko 75cm.
Dovod vode u kuću
Najskuplje je kad pukne. Jednom u životu stavljam tu cev, tako da ću sigurno onda ppr. Hvala na savetu
Ovih dana sam završio restauraciju dovoda vode i upravo sam koristio ppr cev, jer je pocinkovana, posle 50 godina, bila potpuno trula i flisovala je na sve strane.U kanalizaciji je bilo i keramičkih cevi, od toga je jedna pukla, pa se čovek čudio otkud u podrumu ima stalno vode.Tako da, ako čovek radi za sebe onda nije skupo ugraditi kvalitetan materijal.Ako je dovodna cev u pravolinijskom kanalu može se ppr cev postaviti i u kanalizacionu cev fi 75, tako da se u nekoj kasnijoj varijanti može lako zameniti, bez ponovnog kopanja.Na početku i na kraju se urade šahtovi i problem je rešen za dugo vremena.
Takodje radim instalaciju vode od vodomera do kuce i dvoumim se izmedju ppr ili okiten creva. Da li ppr cev oblozena sundjerom moze direktno u zemlji da se zatrpa ili mora da ide u f50 od kanalizacije?
Шта ће сунђер у том случају, као и канализационе цеви смо да би било скупље?
Sigurno da nećeš pogrešiti ako odabereš ppr cev, medjutim ljudi to ne praktikuju jer je skuplje.Presek cevi je odredjen priključkom na vodomeru, obično je to pola cola ili tri četvrti cola, tako da postavljanjem deblje cevi iza vodomera neće popraviti situaciju, osim što će biti skuplje.
Без алата нема заната, a без знања ни најбољи алат неће помоћи..