Zdravo,
zanima me ako neko mkoze da mi pomogne u vezi sledeceg.
Treba da pravim novi objekat(kucu).Razmatrao sam vise opcija i najjeftinije bi mi bilo da kupim plac u blizini Dobanovaca,i od ostatka para bih mogao da podignem kucu na sprat sa povrsinom od oko 200m2 u osnovi.(oko 400 m2 ukupno)
Treba mi tolika povrsina jer nas ima dosta.
Moj problem je u tome sto su mi rekli da je zemljiste podvodno.Sam sam se uverio u to.Vec na nekih 50cm sam naisao na vodu(nije kao izvor ali lezi voda u toj rupi koju sam iskopao).
Majstor mi je rekao da njemu to ne smeta mnogo,jer ce beton koji se izliva kao temelj isterati svu vodu napolje,ali mene interesuje da li ce ta podzemna voda kasnije smetati temeljima,koji bi prakticno lezali u vodi godinama.
(Tiha voda breg roni).
Stavio bih kondor na mrtvu plocu,ali sam zabrinut zbog tih temelja.Ako bi neko mogao da mi da savet bilo bi mi od velike koristi.
Ipak mi je velika ivesticija da bi mi to posle voda upropastila.
Nisam stručnjak, ali da prokomentarišem, onako, zdravorazumski.
Definitvno postoje metode i načini, verovatno odavno izmišljeni, da se beton koristi kao temelj u mokroj sredini. Pa temelji svakog mosta su u vodi godinama - pa šta im fali ?
E sad, koji beton, kakve recepture - to ne znam, ali svakako se zna.
I još nešto bih prokomentarisao: batali kondor. To je tehnologija 80-ih godina prošlog veka. Danas postoje mnogo bolje metode, tehnike, tehnologije. Od aditiva za vodonepropusnost betona do hidroizolacionih premaza. Pogedaj sajtove vodećih proizvođača ovih materijala, potraži brošure, pamflete, reklame. I na ovom forumu se mnogo pisalo. Dakle: um caruje, snaga klade valja. Kuću zidaš da ti traje dugo. Odbrana od vlage na takvom zemljištu je krucijalna stvar za komfor življenja.