pre 6 meseci presecena mi je vlaga na kuci. Nakon malterisanja, gletovanja i krecenja vlaga se mestimicno vraca. moguce je da se zidovi nisu dovoljno osusili. Sta mi je ciniti? Unapred,hvala.
Vlaga u zidu
Zidovi su seceni i ubacivan je kondor u visini poda iz unutra, tj. spolja u visini otprilike pola metra. Nije spajana sa izolacijom u podu jer od ranije postoji parket. Pre sanacije vlage je bilo u visini od 1m, uglavnom u predelu ispod prozora.
Sanacija je izvrsena:
-secenje vlage pocetkom septembra
-malterisanje zavrsetkom septembra
-gletovanje i krecenje krajem oktobra
Moguce je vise stvari . Prvo vrlo je malo vremena proslo od ugradnje izolacije , do malterisanja zidova . Pa je moguce da je sad vlaga "zarobljena " u zidu . Drugo moguce je da je izolacija na vise mesta premostena malterom . Trece moguce je da je sad pocela da se penje vlaga iz podova pa i da to pravi problem .
E sad Banee dolazimo do same srzi problema a svrsenom poslu mane nema .
1 Izabrani metod secenja vlage i ubacivanja kondora (Comerov sistem ) je vrlo los sistem hidroizolacije ,
2 SVI ali SVI zidovi na objektu moraju biti preseceni i izolovani pa makar i ovim losim sistemom
3 Kompletna podna izolacija MORA biti na neki nacin spojena( kondor ,vodotporni malter ... ) sa novougradjenom zidnom izolacijom .
4 Posto je kod tebe vlaga bila u visini od 1 m bilo je potrebno bar 3 meseca isusivanja obijenih zidova ( a verovatno i vise ) pa tek onda pristupiti daljim radovima .
5 I jos jedna stvar pored pojave nove vlage ili isusivanja zarobljene , doci ce i do pucanja i sleganja objekta , zbog izbora metoda presecanja zidova i ugradnje hidroizolacionog sloja .
Sve u svemu cekaju te ponovo radovi na objektu ili prilagodjavanje postojecm stanju , treceg nema
A sad ko je kriv za to
Pa svi pomalo , majstori koji se te ubedili i odradili takav sistem hidroizolacije , pa svi ostali majstori posle njih i na kraju TI SAM
koju metodu presecanja vlage vi preporucujete?
Svi zidovi su preseceni i pregradni, iz njih jos viri kondor, svuda. Posatavjen je tik iznad poda tako da gornji deo prakticno nema kontakta sa podom i donjim delom. Vodio sam racuna da se malterom ne premosti vlaga tako da to nije. Sta predlazete kako da isusim zidove, koje metode da koristim u nastavku radova?
Jedina metoda resavanja vlage u zidu ali resava i pitanja statike je HIO sistem iz Novog Sada
E sad susenje zidova je klasika, grejanje pa promaja , a usput receno kondor i bitumenski proizvodi su relikt proslosti pa ih treba izbegavati :tup :tup
Sve ostalo moze na pp
mi smo na starom objektu gdje su zidovi 45 cm debeli napravili presijecanje i postavljali čepastu foliju na mort sa aditivom protiv vode,vodili smo dobro računa da folija bude dosta šira od zida da se žbukom ne naprave mostovi,stavljali plivajući pod i mogu ti reći slijedeće;da se tako debeli zidovi isuše dobro treba ti daleko više vremena ,nakon godine dana loženja,konstantnog provjetravanja preko toplog dijela godine,vlaga u zidovima je još uvijek tu (vidio kad sam bušio kod postavljanja elemenata kuhinje);ostaje ti čekanje,loženje i provjetravanje;mi smo dio zidova nažalost zatvorili fasadom s aditivima i žbukom s aditivima,onda smo shvatili da je bolje da zid diše pa smo žbukali s vapnom ;izbile su fleke zbog salitre,a to smo riješili sredstvom protiv salitre prije završne rustilane žbuke (Valit)
IMAM PRPBLEM SA VLAGOM U PODEUMIMA. VLAGA SE JAVLJA PO ZIDOVIMA MOKAR JE POD TJ. BETON. TO MI SE PRVI PUT POJAVILO PRE DVE GODINE, ZIMI JE NAJGORE ZIDOVI SE ZALEDE PA IMA OKO SAMTIM LEDA . STA DA RADIM? PROSLE GODINE JE PADALA KISA I IZ BETONA JE IZVIRALA VODA. DRENAZA JE URADJENA U TEMELJU PRE 30 GODINA A U TEMELJU JE STAVLJAN KONDOR IZOLACIJA. ZNALI NEKO RESENJE ZA TAJ PROBLEM.
Sustina resenja problema hidroizolacije, odnosno pojave vlage (zatim budji) sastoji se u preciznom i sveobuhvatnom lociranju izvora (uzroka). Meni je zanimljivo kada imate slucajeve bukvalnih poplava prostorija, a trazite savet cime da premazete zid, gde to da kupite i gde je jeftinije. Ovo je dobra prilika da vam kazem da je resenje nekad daleko jeftinije od tog najjeftinijeg premaza. I to ne samo zato sto je premaz u vecini slucajeva neefikasan, pa onako bacite lepe pare, nego je i u nabavci jeftinije. Naucite da identifikujete izvore vlage, pa cete lako izabrati cime cete resiti problem. Ili pozovite profesionalca, sta da vam kazem.
Ljudi da vas pitam nesto pre mesec dana sam sazidao novi zid u kuhinji i posle par dana ga nabacijo. Posle par dana sam stavijo plocice i ostatak zida izgletovao i okrecijo sve je bilo super dok nisam stavijo kuhinjske elemente
iz njih se pocela pojavljivati budj ili sta vec ni sam neznam uglavnom sad me zanima dali neko zna sta je razlog i kako to da saniram.
Prva misao mi je da se taj zid nije dovoljno isusijo i kad stavim elemete da se iz tog razloga vata budj napominjem samo iza elemenata.
super si ti to odradio. znaš i uzrok i posledicu na prvu misao. naravno da je samo iza elemenata jer samo tamo nema cirkulacije vazduha. valjda neće otpasti pločice... nema sanacije dok se ne osuši zid. neke stvari se, prosto, ne mogu raditi na brzinu.
Molim Vas za pomoc u vezi vlage u kuci moje stare majke.
U pitanju su podrumske prostorije koje bi se trebale osposobiti za stanovanje jednog bracnog para. Ranije je to bio klasican podrum veoma niskog stropa medjutim jedan clan porodice je tu zivio jedno vrijeme pa je uklanjanjem betona i veceg sloja zemlje-tla dobio na visini, nakon toga je plocu ponovo salio, i odozdo nema problema. Oluci su na strani gdje je vlaga protruhli na jednom mjestu, a u podrumu voda s te jedne strane koja je ukopana u zemlju samo sto ne curi iz zida (betonski zid debljine oko 40cm). S vanjske strane tog zida je stepeniste koje vodi na gornji sprat kuce. Prozori su stalno otvoreni i stalno se provjetrava, ali to nema nekog efekta. Jasno mi je da se mijenjanjem oluka problem sam od sebe nece rijesiti, ali zanima me sta se jos moze uciniti u vezi toga.
Pomazu li aparati koje prodaju kao skupljace vlage za buduce sprecavanje vlage ako se uspije sanirati, npr ovakav http://www.tagor-conrad.rs/artikel.php?ks=560074
Da li je moguce da se problem javio i radi slijeganja tla/kuce usljed cega pucaju zidovi na kuci toliko da su u wc-u plocice na zidu popucale?
Zanima me i da li se moze i kako sprijeciti to slijeganje, da li bi pomoglo nekad u buducnosti kada ne bude niko na tom spratu zivio saliti tu plocu u podrumu na nekadasnju dubinu? U pitanju je gradska sredina, kuca je "na kuci," 2 metra nize je potporni zid koji dijeli dvoriste od komsijinog, s jedne strane je red garaza, a s druge strane ulica (blaza uzbrdica).
Све ми се чини да ће ускоро уследити оглас: "Продајем кућу, мало прешла". По опису све ми личи на клизиште.
sumnjam buduci da komsije nemaju takav problem, u pitanju je centar manjeg grada
U sustini imate jedan problem od koga je sve i nastalo ... Produbljivanjem podruma , prakticno ste potkopali temelje spratnog objekta koji je delimicno i ukopan . Osim sto ste potkopali temelje, produbljivanjem ste samo pospesili prodiranje kisnih i ocednih voda. Sve u svemu cekaju vas veliki zahvati na sanaciji tog objekta. Situaciju koju sad imate poprilicno lici na kliziste...
Zalosno. Mislite da bi to moglo imati vece posljedice?
Na koje ste zahtjeve mislili u vezi sanacije? Da li bi sanaciju radili majstori zidari ili su potrebni jos neki strucnjaci?
Hvala Vam i na prethodnom odgovoru, svakako je bio od pomoci.
Prvo bi trebalo utvrditi uzroke tih statickih poremecaja, onda je sve lako , od odabira metode sanacije , pa do majstora...
Hvala od srca.
Imam problem sa vlagom u Kuci.
Kuca je manja i starije gradnje, u zidovima je vidljiva vlaga na ponekim mestim i do metar.
Ajd polako .
Kojim metodom je secena kuca i koja je izolacija . Kolika je bila kolicina vlage u zidovima pre sanacije . Koliko je vremena proslo od momenta sanacije vlage pa do zavrsnih radova na objektu . Na kojoj visini je secena vlaga i da li je ta hidroizalcija spajana sa onom u podu .
I slika bi dobro dosla
https://www.facebook.com/tenzor1/
https://tenzorisanje.wordpress.com/
https://www.youtube.com/channel/UCHEOtDmyQYSMVXVjjyVsWkw